Окончателно: Бившият шеф на пловдивската митница остава под домашен арест

17 юли 2025, 13:29 часа 547 прочитания

Бившия директор на териториалната дирекция на Агенция "Митници" в Пловдив Мирослав Беляшки остава под домашен арест. Решението е на Софийския апелативен съд и е окончателно. Представителят на прокуратурата беше против изменението на мярката на Беляшки. Според прокурора има опасност обвиняемият да повлияе на свидетели, тъй като още не са разпитани всички относими към делото.

ОЩЕ: Оставиха в ареста бившия шеф на митницата в Пловдив

Другият аргумен бе, че поглед към доказателствата е достатъчен, за да се установи съпричастност на обвиняемия към престъплението. Прокурорът коментира, че по делото има сигнал от ОЛАФ за евентуални данни за канал за акцизни стоки, като има свидетели, които говорят за такъв канал. Според него по разследването няма данни за промяна на мярката за неотклонение.

В какво е обвинен?

Той беше задържан на 30 април при акция на Комисията за противодействие на корупцията в Пловдив. Според прокуратурата операцията е свързана с камион с цигари, с произход Грузия, който е влязъл в страната ни през граничен пункт "Капитан Андреево". Предназначен бил да стигне до Нидерландия.

ОЩЕ: След ареста: Митницата в Пловдив с нов директор

Държавното обвинение твърди, че Беляшки е пътувал до пункта, без да е бил надлежно командирован, с намерение да освободи камиона от проверката и да осигури конвоирането на товара до Видин през територията на страната. 

Миналата седмица стана известно, че показания е дала свидетелка с фамилия Банкова – Тенева, като адвокатът Кристиан Мирчев предположи, че става дума за Петя Банкова - обвиняемата за контрабанда заедно с бившия главен секретар на МВР Живко Коцев и други.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Виолета Иванова
Виолета Иванова Отговорен редактор
Новините днес