Полицейско преследване със стрелба завърши с арести в София

18 май 2020, 12:12 часа • 3060 | прочитания

Зрелищна гонка се разигра между полиция и лек автомобил в столичния квартал "Дружба" в София.

Още: Театрална постановка: Бивш зам.-вътрешен министър за ареста на шефа на митницата в Пловдив

Още: БОЕЦ: "Гранична полиция" е пазила камион с контрабандни цигари за канала в Пловдив

Ситуацията се разигра в неделя привечер в столичния квартал. Според БНР полицията е преследвала наркодилър.

Мъжът е отказал да се подчини на подаден полицейски сигнал да спре и се опитал да избяга с лек автомобил. В преследването са се включили 4 патрула на СДВР.

Накрая шофьорът се удря в бордюра при бул. "Христофор Колумб", губи управлението над превозното средство, предава Нова телевизия.

Още: Откриха мъртво 18-годишно момиче в Хасково, задържан е 17-годишен младеж

Още: Бременните кошути този път няма да спрат събарянето на хотела на Вълка край яз. "Искър"

След това, доброволно - шофьорът излиза и се предава на полицията.

Спътниците му обаче се заключват в автомобила, докато не са изведени от там принудително. Четиримата мъже останаха с белезници с часове на бул. "Христофор Колумб".

От столичната полиция твърдят, че техни служители не са ползвали оръжие и не са стреляли по колата на преследвания мъж.

След задържането на беглеца в автомобила му и в апартамента, в който живее, са открити над килограм наркотици от различни видове.

Още: Зад тази акция седи Пеевски: Иван Демерджиев за ареста на шеф на митницата в Пловдив

Още: Ченгеджийски номера или мутренски похвати? Нов скандален случай с полицай увреди ученичка, твърди сигнал

По случая е образувано досъдебно производство.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Тодор Беленски
Тодор Беленски Отговорен редактор
Новините днес