Собственикът на TAD Group Иван Тодоров е обявен за издирване в шенгенското пространство, съобщи Нова телевизия. Иван Тодоров е с обвинение в подбудителство за източване на личните данни от НАП на милиони българи.
Още: Адв. Величков: Решение на Европейския съд обърква сметките на Пеевски за правосъдието ни
Още: След инциденти с тротинетки: Трима младежи са в кома
По-рано той заяви, че не може да каже със сигурност дали случващото се е плод на атака от страна на конкуренцията.
"Ние сме фирма за киберсигурност. Не сме кибертерористи. Не мога да коментирам дали е удар от конкуренция или не. Адвокатите бяха убедени, че всичко е нагласено, но нямам представа", заяви Тодоров.
Той бе категоричен, че не се опитва да се скрие от властите. "Не се страхувам от нищо. Моята идея е, когато се прибера - във вторник, да отида при органите, които искат някакво съдействие от мен", заяви шефът на компанията, който в момента е в Канада, която е извън Шенгенското пространство.
Още: Родител: Локалите скоро могат да станат престъпници
Още: Кучето надуши парите: Недекларирани стотици хиляди евро
Вижте какво още каза Тодоров в статията ТУК