Спецоперация във Варна: Задържани са 12 души при сделка с наркотици

18 март 2023, 16:30 часа 2745 прочитания

При спецоперация във Варна са задържани четирима души с 934 грама метаамфетамини в момента на сделката. Операцията е проведена вчера, 17 март, съобщи днес директорът на полицията във Варна старши комисар Атанас Михов.

Още: Българин стреля със самоделно оръжие: Двама души са ранени

Още: Ново начало с корупцията: Колко точно милиона плащаме от джобовете си за плачевен резултат (II част)

Той уточни, че са претърсени 6 адреса, единият от които в София, както и три автомобила. При обиските са открити кокаин, хероин, амфетамин, метаамфетамин, марихуана, електронни везни, както и сумата от 600 лева. Общото количество на намерената дрога е килограм и 120 грама.

Задържани са общо 12 души, на възраст между 15 и 62 години, допълни Михов. По думите му част от арестуваните са криминално проявени. Групата е наблюдавана около 2 месеца.

Прокурор Радослав Лазаров допълни, че тази сутрин пред съдия са разпитани двама изключително важни свидетели.

Още: Откриха мъртва туристка в хотелска стая в Приморско

Още: Ново начало с корупцията: Главозамайващи данни - от Борислав Сарафов до Кирил Петков и назад (I част)

ОЩЕ: Аптеките в Румъния може да останат без витамин С заради затворен завод; в него са се произвеждали и наркотици

Към наказателна отговорност за участие в организирана престъпна група за разпространение на наркотици са привлечени петима от задържаните, двама от които непълнолетни, които са предадени на инспектори от Детска педагогическа стая. Двама са задържани за срок до 72 часа.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елена Страхилова
Елена Страхилова Отговорен редактор
Новините днес