Здравко от Биг Брадър: Познавам обвинения за купуване на гласове Цветелин Георгиев. Невинен е! (ВИДЕО)

07 юли 2021, 21:54 часа 11040 прочитания 0 коментара

“Докато бяхме заедно винаги ми правеше впечатление, че Цветелин се държеше обрано и беше скромен в изказванията си. От това, което виждах той изглеждаше искрен по отношение на работа си”. Това заяви за Actualno.com неговият бивш съпартиец от Здравко Василев от Приморско

Още: Националната следствена служба поема случая с АТВ-то в Слънчев бряг

Още: Адвокат със скандално оправдание за скъсаните колани, довели до смъртта на дете в Несебър (ВИДЕО)

Припомняме ви, че Централната избирателна комисия даде разрешение за привличане като обвиняем по досъдебно производство на Цветелин Георгиев, регистриран като кандидат за народен представител от коалиция „Изправи се! Мутри вън!“ под № 4 от кандидатската листа в изборите за народни представители. Решението беше взето след постъпило искане от главния прокурор Иван Гешев. Разследването срещу Цветелин Георгиев е за купуване на гласове.

Междувременно, от коалицията “Изправи се, мутри вън!” обявиха, че Георгиев е изваден от листата и декларираха, че ще окажат пълно съдействие на разследващите. Той е общински съветник в Созопол. Живее в село Атия и на последните избори е избран с преференции.Това е първият случай на свален имунитет на участник в изборите за 46 -то Народно събрание.

“На миналите парламентарни избори бях трети в листата на “Изправи се, мутри вън”, а Цветелин четвърти. Изумен съм, от това, че сега го обвиняват в купуване на гласове и съм сигурен, че нещата не са такива каквито изглеждат. Той е от хората, които искат да помогнат, да ти съдействат, да направят нещо добро”, добави Василев

Още: Дрогиран зад волана: Във Виена арестуваха българин с наркотици в колата

Още: Трагедията в Несебър: Лъжат ли министри, че няма правна регламентация за водните атракциони?

Той допусна, че може би става въпрос за компромати.

“Лошото, което наблюдавам е, че тази война се стоварва точно върху най-малката партия. Не разбирам, защо се стреля по “Изправи се, мутри вън!”. През последните месеци се говори непрекъснато за купуване на гласове, но никой не казва за големите партии нищо. А сега без доказана вина, това момче го осъдиха”, коментира бившият кандидат за депутат Здравко Василев.

Бившият съпартиец на Цветелин Георгиев, разказа, че масово има купуване на гласове по ромските квартали в морските общини.

Още: Георги Семерджиев създава проблеми зад решетките, преместиха го в друг затвор

Още: Блъснаха жена на пешеходна пътека в Стара Загора

“Напръсканото има купуване на гласове. Хората на това разчитат и никой не крие, че идват от различни партии да ги офертират. За общините Приморско и Царево мога да ви кажа със сигурност, че това се прави, защото имам преки наблюдения”, добави Василев.

 

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Мартин Стоянов
Мартин Стоянов Отговорен редактор
Новините днес