1/3 от британците не се откъсват от фейсбук и в ресторант

18 октомври 2012, 12:20 часа 0 коментара

Явно хората наистина са станали зависими от социалните мрежи.

Още: Как да спрете покълването на картофите до лятото

Още: Мисията е възможна: Ето как се прави кок на къса коса

Двама на всеки трима британци използват своя смартфон, докато се хранят, като 1/3 от всички анкетирани признават, че проверяват Фейсбука си в ресторанти, показва ново проучване.

Една от основните теми за разговор между приятели, обядващи в ресторант, е получена от социалните мрежи, показва проучването на 1000 мъже и жени между 18 и 35 години. Мъжете по-често използват смартфона си, докато са на масата, което разочарова повече от жените. Резултатите сочат, че 2/3 от жените се дразнят, когато събеседника им започне да рови из Фейсбук, докато са на кафе или заведение, предаде БГНЕС. Докато това ядосва само 1/3 от силния пол.

Общият брой на хората, които използват смартфона си по време на хранене, достига 65%, които или проверяват профила си в социалните мрежи или изпращат електронни съобщения. Най-често британците прибавят снимка от срещата си в момента или оповестяват мястото, където се намират.

Още: Коридорът на затъмненията се затваря след 21 септември: Какво да очакваме преди да приключи

Още: Забравете скъпите бои: Тази съставка прикрива сивата коса за минути

Редактор: Десислава Симова

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Валентин Стоев
Валентин Стоев Отговорен редактор
Новините днес