Изработиха шоколадово копие на храм на маите

17 май 2012, 12:48 часа

Американски сладкари направиха храм на маите от осем тона шоколад, поставяйки по този начин нов рекорд за Книгата на Гинес.

Още: Тимус – „Точката на щастието“ в тялото: Как да я активираме

Още: Топ 10 на най-известните скулптури, които всеки трябва да знае

Сладкарите създали малко копие на известната пирамида Кукулкан, намираща се в Мексико, предаде БГНЕС. Шоколадовото копие на храма наподобява много на оригинала, а за изработката му отнела цели 400 часа. Произведението е високо два метра и широко три метра.

Творбата ще бъде показана пред публика в офиса на компанията създател. Тя ще може да бъде видяна до 21 декември 2012 г., когато според календара на маите трябва да настъпи краят на света.

Оригиналната пирамида Кукулкан е храмово съоръжение, оцеляло сред останките на древния град на маите Чичен Ица на полуостров Юкатан в Мексико. Кукулкан на маите се оказва аналог на бог Кетцалкоатъл. Вътре в пирамидата, чийто вход е разположен от северната страна, се помещава храм с две стаи. Височината на пирамидата е 30 м, дължина на страните му е 55 м, 365 стъпала на стълба водят нагоре и символизират дните на годината. Освен като храм, пирамидата най-вероятно е действала и като календар.

Още: 6 знака, че сте на прага на пълна трансформация

Още: На колко време е най-добре да се боядисва косата?

Редактор: Десислава Симова

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Валентин Стоев
Валентин Стоев Отговорен редактор
Новините днес