Експертна комисия от архитекти обяви днес в Чикаго, че новият Световен търговски център е най-високата кула в света, изпреварваща "Уилис тауър" в Чикаго, предаде БТА.
Още: Стихотворение на деня, 2 май, от Валери Петров
Небостъргачът стана най-високата постройка в САЩ, след като на върха му бе поставена последната част - металната мачта, която ще служи като антена. Височината й е 124 метра, а теглото - 758 тона. С нея 104-етажната сграда вече се издига на височина от 541 метра или 1776 фута.
Мачтата е жест на почит към 1776 г., когато САЩ отвоюват независимостта си от Великобритания.
Небостъргачът, известен като One World Trade Center (Единен световен търговски център) или Freedom Tower (Кула на свободата), е централният елемент на новия комплекс, който се строи на мястото на атентатите от 11 септември 2001 година в Ню Йорк. Тогава при срутването на кулите близнаци на тогавашния Световен търговски център загинаха близо 3000 души.
Още: Лунен календар за май 2025: Кои са най-добрите дни за боядисване на косата
Още: Привличат ли се противоположностите - учените имат категоричен отговор
Кулата ще започне работа през 2014 г. и ще приеме главно финансови фирми.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: „Той е толкова мил и скромен и ме разбира толкова добре!“: 7 скрити признака на нарцисист
Още: Ефективни техники, с които вие да управлявате стреса, а не той вас