Караниколов: Българската икономика е в Топ 10 по икономическо развитие в Европa

05 февруари 2020, 18:05 часа 3883 прочитания 0 коментара

Ясен факт е, че българската икономика е в Топ 10 по икономическо развитие в Европа - с над 3% годишно. Доходите се качват в публичния сектор.

Още: След 11 лв. за бира, кебапчета и салата: Разбор на цените по Черноморието ни - сега и за септември

Още: Ръст на цените на храните: КНСБ каза къде пазаруваме по-скъпо

Това заяви министърът на икономиката Емил Караниколов в предаването "Лице в лице" по БТВ по повод вчерашните критики на президента Румен Радев.

Той добави, че българските институции трябва да работят заедно, а не да се противопоставят.

"Не разбрах, защо се тръгна на тази война между институциите. Конституцията на Република България не позволява на президента да сваля доверието от правителството, като законодателен акт", допълни той.

Още: Азиатска страна прави заявка да е следващият "икономически тигър"

Още: Разходите се увеличават: Колко харчи българинът за храна, цигари и алкохол?

Караниколов не пропусна да коментира и водната криза в Перник.

"Относно Перник - общината, кметът и държавата правим всичко възможно да възстановим нормалния живот на гражданите. няма как да стане толкова бързо. Но се надявам скоро да го решим.

Политическата отговорност, според президента, е да се подаде оставка. И какво щеше да стане с Перник? Трябва да седнем и да работим заедно, да търсим единство. Не е това смисъла на Конституцията“, коментира още той.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Тодор Беленски
Тодор Беленски Отговорен редактор
Новините днес