Красимир Вълчев: Възможността за ваксиниране на всеки учител остава отворена

19 февруари 2021, 19:50 часа • 2099 | прочитания

Категорично тестът ще бъде само по желание. Това каза министърът на образованието и науката Красимир Вълчев в предаването "Още от деня" по БНТ във връзка с предстоящото тестване за коронавирус в училищата. Той добави, че това е възможност родителите да тестват безплатно децата си.

Още: "Бил съм в комсомола": Религията в училище за патриарх Даниил изглежда е нещо решено

Още: Висшето образование поскъпва: Нови такси за обучение в университети

"Предоставихме възможност и за безплатно тестване и на учителите", каза още министърът, като уточни, че здравните власти ще направят организацията в училищата, а медицинските специалисти ще вземат участие.

Според него няма изоставане спрямо предходните години по отношение на скоростта на преподаване на различните теми. "Изследванията показват, че много по-бързо пада мотивацията при учене в електронна среда, отколкото в присъствена. Губи се и социализацията", предупреди той. Министър Вълчев заяви, че ако се влоши ситуацията със заразените, системата всеки един момент може да премине на обучение в електронна среда.

"Възможността за ваксиниране на всеки учител остава отворена. Няма настроения срещу ваксините, има сдържаност. Склонни са да се ваксинират, но на по-късен етап, искат да имат повече информация", обобщи образователният министър.

Още: Янка Такева: На никого от учителите не е опиран нож, за да се подпише в подкрепа за религията в училище

Още: Кое място заема Софийският университет в световните класации

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елин Димитров
Елин Димитров Отговорен редактор
Новините днес