Над 400 пилоти от неназована авиокомпания се присъединиха към иска на анонимен колега към компанията Boeing, съобщи ABC.
Още: Тръмп официално обяви каква е съдбата на Майк Уолц
Ищците обвиняват корпорацията в "безпрецедентен опит да се прикрият известни недостатъци на модела 737 MAX, които предсказуемо са довели до катастрофите на самолети и последващи забрани на полети на самолети по целия свят."
Пилотите, допуснати до полети с 737 MAX, са заявили, че са понесли икономическа и морална вреда в резултат на преустановяването на полетите.
Ищците твърдят, че корпорацията не ги е информирала по надлежен начин за новата система MCAS, която е свързана с двете катастрофи, за да не се провеждат допълнителни тренировки.
Още: "Егоистична визия за Америка": Камала Харис критикува митата на Тръмп
Още: 100 дни Разединени американски щати по-късно: С повече неизпълнени обещания не може
От Boeing не са коментирали исковете.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: The Atlantic: Тръмп моли Путин да не го унижава пред целия свят
През май от компанията признаха, че трябва да се коригират недостатъците в софтуера на тренажора за 737 MAX, използван за обучение на пилоти, след двете смъртоносни катастрофи, убили 346 души в Етиопия и Индонезия.