Атентаторът от Манчестър е искал отмъщение, заяви сестра му

25 май 2017, 09:33 часа 2234 прочитания 0 коментара

Атентаторът-самоубиец от Манчестър Салман Абеди е извършил атаката, тъй като е искал отмъщение за американските удари в Сирия. Това заяви сестра му, цитирана от "NY Daily News".

Още: Уважение? Путин жестоко е засилил въздушните удари в мандата на Тръмп. Руснаците се добраха до Купянск през газопровод (ОБЗОР - ВИДЕО)

Още: “Изпратете ги у дома“: 150 000 на протест срещу мигрантите в Лондон

Припомняме, че най-малко 22 души бяха убити, а десетки сериозно ранени, когато 22-годишният Салман детонира устройство, докато фенове напускаха концерт на американската изпълнителка Ариана Гранде в Манчестър.

Джомана Абеди коментира, че нейният брат е бил мил и че е била изненадана от това, което е извършил в понеделник.

„Мисля, че е видял деца - мюсюлмански деца - да умират навсякъде и е поискал отмъщение. Видял е екплозивите, които Америка пуска по децата в Сирия и е поискал отмъщение“, коментира сестрата на атентатора.

Още: Санкт Петербург и областта отново под атака: Украйна подпали един от най-големите нефтопреработвателни заводи в Русия (ВИДЕО)

Още: Руски дрон и над Румъния: Два изтребителя F16 излетяха заради ново нарушаване на въздушното пространство

Семеен приятел от своя страна споделя пред журналисти, че Абеди е бил подтикнат и от смъртта на свой приятел.

По-малкият брат на Салман Абеди, както и баща му, са арестувани в Триполи, Либия. 

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Анев
Ивайло Анев Отговорен редактор
Новините днес