Борис Джонсън ще излезе в отпуск по бащинство след раждането на детето му

03 март 2020, 19:48 часа 3958 прочитания 0 коментара

Британският премиер Борис Джонсън възнамерява да вземе отпуск по бащинство, когато се роди детето му. Това потвърди самият той пред журналисти. 

Още: Зеленски обяви какво е говорено с Европа преди срещата Тръмп - Путин (ВИДЕО)

Още: Украйна и Европа с контрапредложение на плана на Путин

Миналата събота 55-годишният Джонсън и 31-годишната му приятелка Кари Симъндс обявиха, че са сгодени и ще станат родители в началото на лятото. В Инстаграм те съобщиха, че годежът се е състоял в края на миналата година.

Бащите имат право на платен родителски отпуск до две седмици. Той може да се вземе само след раждането на бебето и трябва да приключи, когато новороденото навърши 56 дни. От своя страна майките получават едногодишен платен отпуск, подчертава БГНЕС. 

Това ще е пето дете за Джонсън от първия му брак, докато за Симъндс ще стане майка за първи път. Те са първата двойка без брак на „Даунинг Стрийт“, а Симъндс е най-младата партньорка в живота на британския премиер до сега. 

Още: Най-новият влекач на руския флот внезапно потъна (СНИМКИ, ВИДЕО)

Още: Путин плаче зад завесата: Катастрофален политически удар за Русия

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елин Димитров
Елин Димитров Отговорен редактор
Новините днес