Европейската комисия разреши седма ваксина срещу COVID-19 за достъп до пазара. Препаратът е на френския производител "Санофи" и британската GlaxoSmithKline.
Още: Има сделка: САЩ и Украйна подписаха споразумението за ключовите минерали (ВИДЕО)
Още: Русия с масирана атака срещу Одеса, взривове отекват в града (ВИДЕО)
ОЩЕ:Ръст на Covid случаите в Китай
Ваксината носи търговското наименование VidPrevtyn Beta и е изработена на белтъчна основа (срещу протеините на вируса, не само срещу шипчестия протеин). Производителите уточняват, че ваксината ще може да се ползва като подсилваща доза за имунизираните с препарат на друг производител.
ОЩЕ: 3-те най-големи ползи от ваксините
Още: Подписват сделката за украинските редки минерали до часове?
Още: Кая Калас: Подготвяме "план Б", ако Тръмп се откаже от преговорите за Украйна
ЕК отбелязва, че през 2020 г. държавите от ЕС са сключили договор с производителите на новата ваксина за доставка на до 300 милиона дози при необходимост. Комисията допълва, че държавите могат да решат да дарят договорените количества на бедни страни.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Преди да изберат наследник на Франциск I: Папският шивач крои бели одежди в три размера
Още: Искахме, но нямахме желание: Мухъл, течове и окаяно състояние на казармите в Германия
ОЩЕ: Европейският регулатор одобри бустерите на Pfizer и Moderna срещу един от подвариантите на "Омикрон"