ЕС наложи нови санкции срещу еврейски заселници на Западния бряг

15 юли 2024, 21:48 часа 1436 прочитания 0 коментара

Европейският съюз наложи днес нови санкции срещу израелски физически и юридически лица - еврейски заселници и активистки групи, отговорни според него за „сериозни и систематични нарушения на човешките права“ на палестинците на Западния бряг и в Източен Йерусалим, съобщиха Ройтерс и Франс прес.

Още: Украйна потвърди, Русия призна: Удар и пожар в най-големия хъб на нефтопроводната мрежа "Дружба" (ВИДЕО)

Още: Парите отиват за яхти: Спряха средствата по ПВУ за хотелиери и ресторантьори в Полша

Към списъка си ЕС добави допълнителни пет физически и три юридически лица, според прессъобщение на Съвета на ЕС.  Това довежда общия брой на включените в него хора и организации до 14 след първоначалното обявяване на санкциите през април.

Още: Войната в Близкия изток: Нищо няма да ни спре, заяви Нетаняху (ВИДЕО)

Ограниченията включват замразяване на активи и забрана на достъп в Европейския съюз. Сред новите юридически лица в списъка е групата „Цав 9“, обвинена конкретно в блокиране на достъпа на хуманитарна помощ и гориво в ивицата Газа чрез „насилствени действия“, се подчертава в прессъобщението, предаде БТА.

Още: Италия разследва кражба на лични данни в някои хотели

Още: Съюзниците на Украйна може да облекчат санкциите срещу Русия, ако има примирие

Сред санкционираните физически лица присъстват Исашар Мане, който е описан от ЕС като създател на незаконен контролен пункт на Западния бряг, Бен-Цион „Бенци“ Гопщайн (чиято организация „Лехава“ вече беше санкционирана през април от ЕС), както и Барух Марзел, който „открито призовава към етническо прочистване на палестинците“, според изявлението.

Още: Войната на Израел с Хамас. Гняв и отчаяние на Западния бряг - ето как живеят там

Още: Лодка с мигранти се преобърна близо до Лампедуза

Още: Кокаин в бананите: Хванаха съмнителна пратка на Пирея

Към момента няма коментар от страна на новите санкционирани лица и организации, отбелязва Ройтерс.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елин Димитров
Елин Димитров Отговорен редактор
Новините днес