Макрон разкри за опит на ИДИЛ да извърши атентати във Франция

25 март 2024, 12:43 часа • 1615 | прочитания

Клонът на джихадистката групировка "Ислямска държава" (ИДИЛ), "замесен" в нападението, при което загинаха 137 души в Москва, "е извършил няколко опита" на френска земя през последните месеци. Това заяви президентът Еманюел Макрон, ден след като планът за сигурност на страната беше повишен до максималното си ниво, предаде АФП.

Още: Стоунхендж: Хиляди посрещнаха изгрева на лятното слънцестоене (ВИДЕО)

Още: Москва е донесла смърт на "два милиона руски крака": Скритите послания в речта на Путин (ОБЗОР - ВИДЕО)

ОЩЕ: Франция увеличи до максимално нивото на терористична заплаха

"Предложихме на руските служби, както и на нашите партньори в региона, засилено сътрудничество", заяви той при пристигането си във френския департамент Гвиана.

"Трябва да избягваме всякакво изкривяване, но трябва да бъдем взискателни и ефективни. Това е духът, в който се движим напред, и се надявам, че Русия ще направи същото", добави той пред пресата, докато Владимир Путин приписа атентата на Украйна.

Още: НАТО да преосмисли ролята си: Италианският военен министър критикува и Европа

Още: Отмъщението е задействано: Крал Чарлз III сключи сделка с Netflix

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Виолета Иванова
Виолета Иванова Отговорен редактор
Новините днес