Малък самолет с трима французи на борда е в неизвестност от вторник сутринта, 17 септември, след като излетял от провинция Парма в Италия на път за Франция.
Още: Горещото лято в Унгария - Орбан се бори за оцеляването си срещу силата на Петер Магяр
Още: Как Русия превзе Часов Яр: "Превзелите" го са избити (ВИДЕА, 18+)
Издирването е започнало още същата вечер със самолети на военновъздушните сили и алпийски спасителни екипи на земята, съобщават от спасителните служби на региона Емилия-Романя. "За съжаление настоящите метеорологични условия, с дъжд, силен вятър и лоша видимост, правят издирването особено трудно, изключвайки за момента използването на хеликоптери", уточняват те в съобщението си.
Още: Паника на излитащ от Албания самолет, след като пасажер опита да отвори един от аварийните изходи
Издирването е съсредоточено главно в околностите на Прато Спила, ски курорт в Емилия-Романя на надморска височина от 1350 м, разположен близо до границата с Тоскана.
Още: Украински дронове отново атакуват окупираните от Русия територии (ВИДЕО)
Още: НА ЖИВО: Кризата в Украйна, 01.08.25 - Зеленски призова за смяна на режима в Кремъл
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Медии в РСМ: Историци в Скопие взимат 2000 евро на месец, за да не правят нищо
Още: Расте броят на жертвите на масираното руско нападение над Киев (СНИМКИ и ВИДЕО)