102-ма руски военнослужещи бяха пленени в руската Курска област наведнъж от специалните части на Службата за сигурност на Украйна.
Още: САЩ посочи още един проблем пред Европа, ако Русия я нападне. България е сред ключовете
Още: Заради санкционирани танкери: Русия провокира с военен кораб към война насред Ламанша
Това е най-масовото пленяване на вражески войници накуп, пише "Украинская правда", позовавайки се на източници от специалните служби.
Украинските бойци са проникнали в добре укрепено от всички страни, бетонирано укрепление на руснаците, снабдено с подземни комуникации и помещения за настаняване на личния състав, столова, оръжеен склад, дори баня.
Още: Уплашени сме, искаме вкъщи: Пленени руски наборници от Курск молят Путин за помощ (ВИДЕО)
Още: Променят правилата за ръчния багаж в самолетите
Още: Крим, Таганрог, Татарстан: Украинските дронове нанесоха удари (ВИДЕО)
Пленените са военнослужещи от 488-ми гвардейски мотострелкови полк на руските въоръжени сили и от чеченските спецчасти "Ахмат".
Всичко за войната в Украйна на живо във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Със заповед на Путин: Службите ще контролират руските учени, контактуващи с чужденци
Още: Украйна с мощна атака срещу Русия, в редица области е обявена тревога (ВИДЕО)
Врагът нямаше намерение да се предава, имаше повече от достатъчно храна и боеприпаси, отбелязва източникът.
Руската страна не е коментирала информацията.
Наймасовіше взяття ворога в полон: бійці СБУ захопили 102 вояка РФ на Курщині 14 серпня
відео джерела УП pic.twitter.com/J3VDwATBgsОще: НА ЖИВО: Кризата в Украйна, 25.06.25 - Зеленски с прогноза кога Русия може да атакува НАТО
— Українська правда ✌️ (@ukrpravda_news) August 15, 2024
⚡️⚡️⚡️Рота российских солдат сдалась в плен в Курской области!
— Проект «Хочу жить» (@hochuzhit_com) August 15, 2024
Вчера, 14 августа, более ста оставленных командирами россиян, приняли правильное решение и сдались в плен. Их можно понять, тяжело вести боевые действия, когда тобою командуют самодуры и казнокрады⤵️ pic.twitter.com/wi9SkjLdqA