Над Санкт Петербург и Ленинградска област е затворено въздушното пространство в радиус от 200 км, гражданските самолети са на изчакване. Въведен е план "Ковьор", който се прилага при незаконно пресичане на границата, а така също и при неидетифициран обект в небето.
Още: Зеленски изкушава Тръмп с украинско оръжие и обяви голяма промяна в украинското правителство (ВИДЕО)
Още: НА ЖИВО: Кризата в Украйна, 17.07.25 - Планът на Тръмп за оръжията за Украйна не се хареса на Европа
Сигналът означава, че всички самолети трябва незабавно да кацнат или да напуснат района.
Летище "Пулково" не приема и не изпраща самолети. От администрацията допълниха, че летището няма да приема самолети поне 12 часа.
Още: Все повече електрически автомобили в Албания
Всичко за войната в Украйна на живо във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: ЕК с най-амбициозното предложение за бюджет на ЕС, предлага 100 млрд. евро за Украйна
Още: The Telegraph: Призивът на Запада за солидарност с Украйна никога не е звучал толкова неубедително
Подобна мярка вече беше въведена в Ленинградска област в средата на февруари. Вероятно затварянето на небето е свързана с масова атака на дронове, забелязана над Белгород, пише телеграм-каналът BAZА.