Пентагонът: Има засилена военноморска активност край Одеса

17 март 2022, 01:50 часа 3661 прочитания 0 коментара

САЩ наблюдават засилена руска военноморска активност в района около украинския пристанищен град Одеса. Това съобщи високопоставен служител на отбраната на САЩ, предаде ВВС.

Още: Украински дронове принудиха почиващи да избягат от плажа в Сочи (ВИДЕО)

Още: Зачестяват случаите на парализа след употреба на райски газ във Франция

Военноморските сили в Северното Черно море около Одеса включват руски LST - десантни и бойни кораби. Не е ясно дали активността в района е предшественик на по-голямо десантно нападение, но със сигурност е „промяна в морската среда“, допълва служителят. Вчера експерт обяви, че три групи руски бойни кораби са се насочили към Одеса. Той се позова на сателитни снимки, според които има най-малко 14 плавателни съда. 

Жителите на един от най-големите градове в Украйна се подготвят за активна защита от руско нападение като пълнят чували с пясък. Досега са напълнени над 400 000 чувала, които са разположени на пътя на танковете.

Одеса е дом на Националния академичен театър за опера и балет, и въпреки заплахата от руска атака, оркестърът му изнесе концерт на открито в събота, за да подкрепи призива на президента Володимир Зеленски за забранена за полети зона над Украйна.

Още: Рейтингът на Путин пада: Какви са причините?

Още: "Прекарах много години в службите": Реклама на български доброволец в армията на Путин

Следете в реално време ситуацията в Украйна тук.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елин Димитров
Елин Димитров Отговорен редактор
Новините днес