Прокремълски канали: Руски депутати в изгнание свикаха конгрес за ликвидирането на Путин

07 ноември 2022, 10:16 часа • 11418 | прочитания

В Полша приключва първият в историята конгрес на руски депутати, законно избрани от народа на Русия, (има се предвид бивши и действащи депутати, избирани в законодателни и изпълнителни органи на федерално и местно равнище), стекли се от Руската федерация, но и такива "в изгнание". Това са хора, "неопетнени от сътрудничество с диктатурата на Путин и неучаствали в нейните престъпления", както е обявено на сайта на организацията.

Още: Взривен руски влак в окупираната част на Украйна: ГУР се прояви (СНИМКА)

Още: НАТО няма да обърне внимание на Украйна на годишната си среща на върха

Според организаторите в сегашните условия, когато провеждането на демократични избори в Русия е невъзможно, тези личности са единствените представители на обществото и държавата, които са демократично избрани от руските граждани и следователно са единствените законни носители на власт в Русия, съобщава се още на уебсайта на движението.

ОЩЕ: Зрелите самци трябва да служат в окопите: Пригожин мобилизира служителите на заводите 

Целта на конгреса е да се създаде "легитимен център на властта, който в бъдеще ще формира правителство на националното единство", за да се възстанови руската държавност, се отбелязва още там.

Още: Зеленски поиска наказания за германски и чешки компании, доставящи материали на руската военна индустрия

Още: Путин докара руската икономика до ръба на пропастта: 2 години тя се държеше на стероиди и прегря

Част от работата на конгреса в четирите дни на провеждането му (от 4 до 7 ноември) в село Яблонна, в Източна Полша, бе да се приеме Декларация за конституционните принципи на Свободна Русия, която в бъдеще да стане основата на новата руска конституция, както и да се утвърди списък с приоритетни решения на руското правителство след свалянето на Путин.

Този конгрес предизвика много нерви сред прокремълските информационни канали, които тръбят, че форумът е ръководен от украински пропагандатори и че има за основна цел убийството на руския президент Владимир Путин. Така например, според популярният руски телеграм канал "Рибар" депутатът от украинската Върховна рада Олексий Гончаренко е призовал на конгреса Путин да бъде ликвидиран, което щяло да бъде задължително условие, според канала, за да може участниците в инициативата да получат "някаква помощ от Украйна“.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елена Страхилова
Елена Страхилова Отговорен редактор
Новините днес