Руският държавен научен център "Вектор" ще приключи с предклиничните изследвания на възможните прототипи на ваксина срещу коронавируса SARS-CoV-2 през юни и се надява да я регистрира през септември. Това съобщи генералният директор на центъра Ренат Максютов по време на среща с президента на Русия Владимир Путин, на която бе обсъдено развитието на генетичните технологии.
Още: Самозащита: Крадец атакува турист, но жертвата се оказва истински лъв (ВИДЕО)
Още: Може ли Арктика да се превърне в причина за ядрена война?
"През юни ще приключим с предклиничните изследвания на ефективността и безопасността на вече готовата лекарствена форма на ваксината в минимален обем, който е достатъчен за преминаването към клинични изследвания. В първата и втората фаза в тях ще се включат общо 300 доброволци. Надяваме се да регистрираме ваксината още през септември тази година", каза Максютов.
Центърът е готов да произвежда по 60 милиона дози от ваксината годишно. Путин лично се ангажира да съдейства за регистрирането на ваксината.
Още: "До 3 месеца ще е готов прототипът на българската ваксина срещу COVID-19"
Още: Зеленски наложи санкции на бившия си съветник и беглец от Украйна Олексий Арестович
Още: Путин ще иска да убива до края на живота си (СНИМКИ)