Русия е готова да започне вълна от кибератаки срещу Великобритания - и може да "изгаси светлините за милиони хора", предаде Sky News, позовавайки се на Пат Макфадън, британския вицепремиер.
Още: Руснаците хвърлят жени на щурм в Украйна, украински дронове удариха руски жп обект (ВИДЕО)
Още: Готви ли се за нова офанзива: Русия порази ключов мост в Херсон (ВИДЕО)
Не трябва да се подценява заплахата
Според информацията на медията, Макфадън ще информира на конференция на НАТО следващата седмица, че съюзниците трябва да "не подценяват" заплахата, която Москва представлява в нейната "скрита война".
Русия се е прицелила в британската енергийна инфраструктура и "няма да се замисли" да се прицели в икономиката ни, ще каже той, като част от опит да деградира държавите, подкрепящи Украйна.
Още: НА ЖИВО: Кризата в Украйна, 04.08.25 - Киев и Москва ще си разменят 1200 военнопленници
Още: Украйна поля Путин със студен душ за новата му ядрена подводница
"С кибератака Русия може да изключи светлините на милиони хора. Тя може да затвори електропреносните мрежи", предупреди Макфадън, добавяйки: "Знаем какво правят - спираме опитите им и публично, и зад кулисите". Британският вицепремиер конкретно посочи познатото звено на ГРУ 29155 - според редица западни разузнавателни данни то стои зад саботажни операции в Европа: Разследване: Как Русия използва акустично оръжие - микровълни, които те изпращат в пенсия по болест
Путин е човек, който иска унищожение, а не мир
Макфадън не спира с предупрежденията: "Не се съмнявайте - Обединеното кралство и другите в тази зала наблюдават Русия".
Още: Нова база на НАТО и цял корпус в Естония плюс нова ограда срещу Русия (СНИМКИ)
Още: Заради руска музика: Жени си спретнаха масов бой на плажа в Одеса (ВИДЕО)
Освен това Великобритания е научила от историята, че показването на добра воля към диктатори в агресията към съседите "само ги насърчава". "Ето защо ние подкрепяме Украйна в нейната борба да решава собствената си съдба", отбелязва Макфадън.
Според него Путин е човек, който иска унищожение, а не мир. Той се опитва да възпре британската и западната подкрепа за Украйна със своите заплахи, убеден е британският вицепремиер.
Още: "Европейското бъдеще е правилният път за Белград": Макрон прописа на сръбски след разговор с Вучич
Още: Зеленски назначи нов командир на украинските ВВС
Още: Пари и редки минерали - затова ще има мир в Украйна: Настроения в САЩ (ОБЗОР - ВИДЕО)