Според СЗО ваксинационният паспорт ще задълбочи неравенството

05 март 2021, 12:58 часа 1332 прочитания

Плановете за въвеждана на ваксинационни паспорти от Европейската комисия предизвикват сериозни опасения. Това заяви директорът на Световната здравна организация за Европа Ханс Клуге, предаде БГНЕС.

Още: Седем военни машини изгоряха след катастрофа на магистрала в Русия (ВИДЕО)

Още: Заради обидите: Армения привика руския посланик и му връчи протестна нота

Председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен заяви по-рано, че ЕК планира да представи през март проект на Закон за електронните ваксинационни паспорти, който ще позволи да се регистрират имунизациите, резултатите от тестовете за COVID-19 и дали даденият човек е боледувал от коронавирус.

„Това е неизбежно, но не е препоръка на СЗО“, каза Клуге в интервю за вестник „Велт“.

„Ние трябва да обединим науката и политическата реалност. СЗО, като организация, работи въз основа на науката. Но ние разбираме, че правителствата се сблъскват с политическата реалност. Въпреки това, има сериозни опасения. Не знаем колко дълго продължава имунитетът след имунизирането срещу коронавирус. Ваксинацията предотвратява тежкото протичане на болестта, но не и заразяването на други хора“, каза той.

Още: Десетки ранени след сблъсък на автобуси от градския транспорт в Атина (СНИМКИ)

Още: Поредно нападение на мечка: Овчар пострада в Румъния

Ханс Клуге смята, че ваксинационният паспорт ще задълбочи неравенството. 

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Евгения Чаушева
Евгения Чаушева Отговорен редактор
Новините днес