Заради руския терор: В Украйна строят първото си подземно училище

02 октомври 2023, 09:31 часа 3899 прочитания 0 коментара

В Харков ще построят първото подземно училище в Украйна, където децата ще могат да учат в безопасност по време на ракетни атаки.

Още: Европейски страни към Москва: Враждебните действия срещу НАТО трябва да спрат

Още: Орбан: Украйна не е независима страна, държи се благодарение на нас (ВИДЕО)

То ще бъде съобразено с най-съвременните нормативни изисквания по отношение на защитните конструкции, съобщи кметът на града Игор Терехов в Telegram.

Това ще позволи на хиляди деца от Харков да продължат обучението въпреки непрестанните руски ракетни атаки.

Още: Свръхчовеците, които крепят земята и небето: Залужни и Зеленски поздравиха Украйна за празника (ВИДЕА)

Още: Военна помощ: Украйна получава и шведски изтребители Gripen

Още: В Русия се размечтаха да живеят по 100-120 години (ВИДЕО)

Още от началото на тази учебна година в украинския град се появиха и подземни класни стаи в метрото, които побират до 60 паралелки, съобщиха от градската управа.

Помещенията имат системи за регенерация на въздуха, осветление и звукоизолация. В тях децата учат на две смени, осигурени са им лекари и психолози, както и храна за сметка на общинския бюджет.

Още: Гъби не се берат през нощта, без филми на Разпети Петък и без косене в неделя: Най-абсурдните забрани в Германия

Още: Паднало от терасата: Петгодишно дете е в тежко състояние

Още: Ние не умеем да живеем без война: Цялата руска история, обяснена от руснак (ВИДЕО)

 

Още: Как НАТО ласкаело егото на Тръмп: Столтенберг разказва в книга

Още: Пуснаха влак на батерии в Хърватия

 

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елена Страхилова
Елена Страхилова Отговорен редактор
Новините днес