Журналистът Любчо Нешков заяви, че няма дипломация, отношение, нито реални стъпки за сближаване не към България, а към целия Европейски съюз от страна на властта в Република Северна Македония. В момента сме изправени преди един много тежък и отговорен въпрос, който трябва да се обясни. Има отказ от РСМ за изпълнение на преговорната рамка за членство в ЕС, коментира Нешков в студиото на bTV за посещението на президента на югозападната ни съседка Гордана Силяновкса – Давкова в България.
Още: Полският президент поиска от парламента да се криминализира "пропагандата на идеологията на Бандера"
Още: На военно учение: Украйна помага на Дания в неутрализирането на вражески дронове
Още: Силяновска пред българския посланик: Отношенията ни не са на необходимото ниво
Какви са българите - татари, фашисти, зверове или окупатори?
По думите му учените не трябва да се занимават с изграждането на държавната идеология на Република Северна Македония. „Искам да чуя какви сме ние – татари, фашисти, зверове, окупатори ли?“, запита Нешков.
Той посочи, че президентът на РСМ критикува публикации в български медии и автори са спирани на българо-македонската граница.
Още: НА ЖИВО: Кризата в Украйна, 30.09.25 - Киев ще получи и шведски изтребители Gripen
Още: МААЕ: Вече шест дни украинската АЕЦ "Запорожие" е без външно електроснабдяване
Според Нешков целта на РСМ и посещението на президента на Северна Македония у нас е да използва само атаки и нападки спрямо България.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Украинските военни са свалили с дрон руски хеликоптер Ми-8
Още: Европейски страни към Москва: Враждебните действия срещу НАТО трябва да спрат
Още: Мицкоски: Предишният състав на историческата комисия прахоса стотици хиляди евро