10 от Милан сториха голям подвиг, но загубиха от средняк, Рома с класика (ВИДЕО)

2501

Милан се издъни в края срещу Монца в двубой от 25-ия кръг на Серия „А“. "Росонерите" допуснаха поражение с 2:4, въпреки че съумяха да наваксат пасив от два гола с човек по-малко на терена. Отборът на Стефано Пиоли не материализира златната възможност да задмине Ювентус и да се изкачи на второто място. "Червено-черните" остават на третата позиция с 52 точки, докато "бианконерите" са втори с 54 пункта.

Монца поведе в края на първата част, Йович остави Милан с 10 на терена

На „Ю-Пауър Стейдиъм“ домакините си осигуриха комфортен аванс в края на първото полувреме. В 45-ата минута Матео Песина откри резултата от дузпа, а в дългото добавено време Дани Мота удвои аванса на своя тим. В 52-рата минута Милан остана с 10 души на терена, тъй като Лука Йович получи директен червен картон.

Дните до Евро

В 88-ата минута царуваше хиксът, но...

Въпреки това Оливие Жиру върна интригата в сблъсъка с гол в 64-тата минута. 120 секунди преди да изтече редовното време Кристиан Пулишич възстанови паритета. Изглеждаше, че "росонерите" са възкръснали, но Уорън Бондо ги съкруши, матирайки Майк Менян в 90-ата минута. Асистенцията пък бе дело на сина на легендата Паоло Малдини - Даниеле. В петата минута от добавеното време на двубоя друг бивш футболист на Милан - Лоренцо Коломбо, оформи крайното 4:2.

ДНИТЕ ДО ЕВРО: Ези-тура носи първата титла на Италия

Рома с класика над Фрозиноне

В друг двубой по-рано през деня Рома постигна класически успех с 3:0 при визитата си на Фрозиноне. 18-годишният защитник Дийн Хуйзен откри резултата в 38-ата минута със страхотен удар от границата на наказателното поле. След почивката Сардар Азмун удвои аванса на "вълците", а Леандро Паредес оформи крайния резултат с точно изпълнение от дузпа.

Добро начало за Де Роси начело на Рома

За новия треньор на Рома Даниеле Де Роси победата беше четвърта от шест мача начело на тима. Столичани остават на шесто място в класирането с 41 точки в актива си - на четири зад петия Болоня. Фрозиноне от своя страна заема 15-ата позиция с 23 пункта.

ОЩЕ ОТ СЕРИЯ А: Юве и Наполи с големи издънки в Серия А (ВИДЕО)