Арсенал бе разгромен от Уест Хям, Ливърпул и Челси не сгрешиха (ВИДЕО)

6731

Уест Хям размаза Арсенал с категоричното 3:1 в лондонско дерби от четвъртия кръг на Купата на Лигата. Автогол на Бен Уайт в 16-ата минута даде преднина на "чуковете". В началото на второто полувреме Мохамед Кудус удвои, а в 60-ата минута Джаред Боуен също се разписа. Появилият се като резерва Мартин Йодегор оформи крайния резултат в заключителните секунди.

Малшанс за Арсенал, силен старт на втората част за Уест Хям

Макар че "топчиите" започнаха активно, Уайт прати топката в собствената си врата при центриране от корнер. Защитникът опита да се реваншира, но бе спрян от Лукаш Фабиански. Нкетия също пропусна отлична възможност.  Домакините стартираха прекрасно втората част на "Лондон Стеийдъм". Рамсдейл се намеси при удар на Боуен, но нямаше какво да стори малко по-късно, когато Кудус го матира.

ШАМПИОНСКА ЛИГА: Магуайър и Онана носят първи успех на Юнайтед в Шампионска лига, бразилци блестят за Арсенал (ВИДЕО)

Арсенал Уест Хям

Йодегор реализира почетния гол за "топчиите"

Час след първия съдийски сигнал Джаред Боуен също се разписа с помощта и на късмет. В шестата минута от добавеното време на срещата Йодегор преодоля противниковия страж с диагонален шут по земя за крайното 3:1 в Купата на Лигата.

Ливърпул с труден успех над Борнемут

Ливърпул постигна труден успех с 2:1 при визитата си на Борнемут в друг сблъсък от надпреварата. Коди Гакпо откри резултата в 31-ата минута. Джъстин Клуйверт обаче възстанови паритета след почивката. Феноменалното победно попадение за мърсисайдци бе дело на Дарвин Нунес.

ОЩЕ: Отвлякоха родителите на звезда на Ливърпул, дават голяма сума за информация

Мачът протече с опасности пред двете врати. Стражът на гостите Куивин Келъхър се отчете с няколко важни намеси, а в началото на втората част Джо Гомес изчисти пред самата голлиния.

Челси, Евертън и Фулъм също се класираха напред

Другият английски гранд Челси не допусна грешка стъпка, като надви с 2:0 Блекбърн у дома. Точни за лондончани бяха централният защитник Беноа Бадиашиле в 30-ата минута и Рахим Стърлинг в 59-ата. Евертън и Фулъм също продължават напред за сметка на Бърнли и Ипсуич.

ОЩЕ: "Пас към миналото": Пътят от НАСА до вицешампион на Англия