Атлетико обърна Интер и победи в рулетката на дузпите, "нерадзурите" са аут (ВИДЕО)

1242
Снимка: GettyImages

Атлетико Мадрид елиминира Интер от Шампионската лига след драматичен двубой с дузпи. "Дюшекчиите" постигнаха изключително ценен успех с 2:1 на "Метрополитано" в реванш от осминафиналите на надпреварата. Федерико Димарко откри в 33-тата минута, но с голове на Антоан Гризман и Мемфис Депай домакините постигнаха пълен обрат.

Този резултат прати сблъсъка в продължения и съответно дузпи заради победата на "Змията" в първия мач. При изпълнението на 11-метровите наказателни удари Алексис Санчес, Дави Класен и Лаутаро Мартинес пропуснаха за "нерадзурите", а Саул Нигес - за мадричани. Така Атлетико продължи напред в турнира.

Пас към миналото

Интер поведе след хубава асистенция

Загубата на "Джузепе Меаца" мотивира възпитаниците на Диего Симеоне, които бяха решени да възстановят паритета в общия резултат. В самото начало Самуел Лино пропусна. Отговорът от гостите не закъсня, а Ян Облак трябваше да се намесва при опити на Дензъл Дъмфрис и Лаутаро Мартинес. В 33-тата минута Никола Барелса направи блестяща аситенция на Димарко, който вкара за 0:1.

ОЩЕ ОТ ШАМПИОНСКА ЛИГА: Низвергнат от Юнайтед е герой за Дортмунд: Борусия е напред в Шампионска лига (ВИДЕО)

Пълен обрат за Атлетико, Мемфис блести в края

120 секунди по-късно Гризман наказа грешна в противниковата отбрана и изравни. След почивката "дюшекчиите" бяха по-активни, а най-чистата възможност за Интер бе опропастена от Маркъс Тюрам. Мемфис Депай също се озова на изгодни позиции. При една от тях той уцели страничния стълб. В 87-ата минута именно нидерландският нападател осъществи пълния обрат, разписвайки се за 2:1.

Алексис Санчес, Дави Класен и Лаутаро Мартинес - грешниците за Интер

Мачът бе пратен в продължения, в които хубави шансове не липсваха, но голове не паднаха. Стигна се до дузпи. При 11-метровите наказателни удари Алексис Санчес, Дави Класен и Лаутаро Мартинес пропуснаха за "нерадзурите", а само Саул Нигес - за мадричани, което прати Атлетико напред в Шампионска лига.

ОЩЕ ОТ ШАМПИОНСКА ЛИГА: Арсенал надделя след драма с дузпи и се класира напред в Шампионска лига (ВИДЕО)