Арсенал надделя след драма с дузпи и се класира напред в Шампионска лига (ВИДЕО)

2702

Арсенал се класира за четвъртфиналите на Шампионска лига след драматичен двубой срещу Порто! "Артилеристите" надвиха португалския си съперник с минималното 1:0 на „Емирейтс“ в редовното време на реванша между двата отбора. Леандро Тросар реализира единственото попадение в срещата, възползвайки се от гениална асистенция на Мартин Йодегор.

Така след поражението на стадион "До Драгао" тимът на Микел Артета прати мача в продължения, при които статуквото се запази, и се стигна до дузпи. Изпълнителите от английския гранд бяха безгрешни, докато Уендел и Галено пропуснаха за Порто и Арсенал продължи напред в надпреварата.

Гениална асистенция на Йодегор и гол от Тросар

В първите минути от сблъсъка "топчиите" доминираха. Сака и Йодегор пробваха късмета си, но без успех. До средата на полувремето гостите опитаха да отговорят. Еванилсон излезе на хубави позиции, от които не се възползва. В 41-вата минута геният на Мартин Йодегор се прояви. Норвежецът изведе по прекрасен начин Тросар, който матира Диого Коща за 1:0.

ОЩЕ ОТ ШАМПИОНСКА ЛИГА: Барса не остави шансове на Наполи и се класира за 1/4-финалите на Шампионска лига (ВИДЕО)

Арсенал

Гол на Арсенал бе отменен

След почивката темпото спадна. В 68-ата минута възпитаниците на Микел Артета удвоиха аванса си чрез Йодегор. Попадението обаче беше отменено заради нарушение в хода на атаката на Кай Хаверц срещу централния защитник Пепе. В заключителната фаза на мача стражът на Порто блесна с добри прояви, за да разочарова Габриел Жезус и Букайо Сака.

Давид Рая се справи при дузпите, Арсенал е на 1/4-финал

Така след 1:1 двубоят влезе в продължения. В тях голове не паднаха и се стигна до дузпи. При 11-метровите наказателни удари Уендел уцели греда, а Давид Рая отрази изстрела на Галено. Така Арсенал се класира за четвъртфиналите на Шампионска лига.

ВИСША ЛИГА: Късен гол качи Арсенал на върха и удължи победната му серия (ВИДЕО)