"Аутсайдерът" Реал Мадрид изпепели мечтите на ПСЖ

6543
Снимка: Guliver/GettyImages

Втората част на зрелището в ПСЖ - Реал Мадрид в Шампионска лига. завърши с нов категоричен успех на "белия балет". На "Парк де Пренс" възпитаниците на Зинедин Зидан стигнаха до успех с 2:1, а по пътя към успеха удариха две греди, а Афонс Ареола спаси няколко фантастични положения за Реал, запазвайки своите в мача. ПСЖ обаче не успя да обърне "кралете" и загуби и втория мач, губейки общия сблъсък с 2:5.

През целия двубой ПСЖ трудно създаваше положения, докато Реал изпусна удобни ситуации да поведе още през първото полувреме. В 51' обаче Роналдо реализира с глава, след като фантастична комбинация между Асенсио и Васкес завърши с безупречно центриране на Васкес. Малко по-късно Верати получи заслужен червен картон, след като прегоря, извърши груб фаул, а след това отправи и крясъци към рефера.

Станимир Стоилов поема Казахстан още днес

Най-добрият български треньор за 2017 година Станимир Стоилов ще поеме националния отбор на Казахстан, обяви онлайн изданието sport.kz....

Все пак с голяма доза късмет Кавани изравни 20 минути преди края и върна надеждата на "Парк де Пренс", която обаче угасна в 79', когато Каземиро реализира гол след рикошет, заблудил вратаря. До края на мача "белия балет" пропусна няколко 100%-ови положения, но това не повлия на крайния изход на двубоя.

Така, въпреки че беше сочен за аутсайдер заради слабата си форма в Испания, а и в груповата фаза на Шампионска лига, Реал Мадрид продължава към четвъртфиналите. По този начин мечтата за трети пореден трофей от надпреварата остава жива. Още за мача  ПСЖ - Реал Мадрид четете в  SPORTLIVE.BG