Байерн излъга ПСЖ насред Париж (ВИДЕО)

2505

Байерн Мюнхен победи Пари Сен Жермен с 1:0 в първи мач между двата тима от 1/8-финалите на Шампионска лига. Единственото попадение за баварците реализира бившия играч на ПСЖ Кингсли Коман. Крилото се разписа след отлично подаване на Алфонсо Дейвис. В края на срещата парижани реализираха две попадения, които обаче не бяха зачетени заради засади.

Преди почивката двата тима бяха по-предпазливи, но въпреки това успяха да създадат някои добри ситуации пред вратата на съперника. В средата на частта баварците имаха няколко възможности за гол, но така и не успяха да ги реализират. Малко преди края на полувремето Кимих стреля много добре от границата на наказателното поле, но Джанлуиджи Донарума успя да се намеси отлично и да спаси.

След почивката Байерн най-накрая поведе. В 53-ата минута Алфонсо Дейвис проби отлично по левия фланг и центрира в пеналта на домакините. Той успя да намери Кингсли Коман, който с много прецизен удар от въздуха матира Донарума. В средата на втората част баварците можеха да поведат с два гола преднина, но изстрелът на Чупо-Мотинг срещна гредата.

В заключителните минути на срещата ПСЖ вдигна оборотите и стигна до гол. След спасяване от страна на Зомер, топката стигна до Неймар, който стреля, но отново стражът на гостите се намеси. Най-накрая Мбапе реализира, но попадението бе отменено заради засада. Осем минути преди края парижани отново вкараха топката в мрежата на Байерн. След добро подаване на Нуно Мендеш Килиан Мбапе се разписа, но попадението отново не бе зачетено заради засада. В даденото от съдията продължение германският тим остана с човек по-малко, след като Бенжамен Павар бе изгонен за втори жълт картон.