Без много блясък: Реал Мадрид би опашкар и доближи Барселона (ВИДЕО)

2014

Действащият шампион на Испания Реал Мадрид постигна победа над Кадис с 0:2 като гост в мач от 29-ия кръг на Ла Лига. Без да блестят "кралете" стигнаха до трите точки и скъсиха изоставането си до лидера Барселона на 10 точки с уговорката, че каталунците играят своя мач от кръга в неделя.

Карло Анчелоти не успя да използва Винисиус Жуниор и Тони Кроос, които отпаднаха от състава заради мускулни болежки. Двамата бяха съхранени за предстоящия важен реванш от 1/4-финалите срещу Челси, в който се очаква да бъдат вдигнати на крака, за да помогнат на отбора за класиране на 1/2-финалите.

В тяхно отсъствие отборът на Реал се представи на достатъчно добро ниво, за да стигне до победата. Силен мач направиха Орелиан Чуамени и Марко Асенсио, който бе и сред голмайсторите. Чуамени асистира за първия гол в мача, реализиран от Начо Фернандес в 72-ата минута.

Асенсио пък вкара четири минути по-късно след подаване на Федерико Валверде. В класирането Реал има 62 точки - на 10 пункта зад Барселона. Кадис е на 15-а позиция с 31 точки.