Дортмунд сложи край на впечатляващата серия на Леверкузен (ВИДЕО)

2434

Борусия Дортмунд сложи край на впечатляващата серия на Байер Леверкузен от 8 поредни победи в Бундеслигата. Дербито между двата тима от 13-ия кръг на първенството завърши при резултат 1:1. Въпреки равенството "аспирините" продължават да водят в Бундеслигата.

Дортмунд поведе рано в мача

Дортмунд стартира по отличен начин срещата и поведе още в 5-ата минута. Никлас Фулкрюг получи една топка в наказателното поле и отклони към Юлиан Риерсон, който с плътен удар матира стража на домакините. Във втората минута на даденото от съдията продължение на първата част Флориан Вирц вкара гол за Байер Леверкузен, който обаче не бе зачетен заради засада.

Байер изравни накрая

⚖️ Die Punkte werden sich beim Spitzenreiter der Bundesliga geteilt.

Posted by Borussia Dortmund on Sunday, December 3, 2023

След почивката двата отбора продължиха да създават добри положения пред вратата на съперника, но до ново попадение така и не се стигна. Все пак в 79-ата минута домакините от Байер успяха да изравнят. Патрик Шик намери Виктор Бонифас в наказателното поле и матира стража на „вестфалци“.

След равенството Байер Леверкузен продължава да е на първо място в класирането в Бундеслигата с 35 точки. Втори е тимът на Байерн с 32. Борусия Дортмунд е пети с 25 точки в актива си.

Преди дни се заговори, че няколко европейски гранда следят звезда на Байер Леверкузен.