Душан Влахович не спира да бележи, Ювентус временно е на върха (ВИДЕО)

2464

Ювентус постигна изключително ценен успех с 3:0 при визитата си на Лече в двубой от 21-вия кръг на Серия А. Сръбският таран Душан Влахович бе над всички в сблъсъка, като се отчете с две попадения за "бианконерите".  В последните си 3 срещи в италианското първенство централният нападател може да се похвали с 5 гола и 1 асистенция. Класиката оформи Бремер в 85-ата минута.

Юве изпревари Интер, но временно

Така отборът на Масимилиано Алегри временно оглави върха в "Калчото" с 52 точки - 1 пред Интер. "Нерадзурите" обаче са с мач по-малко, тъй като участват в турнира за Суперкупата на Италия, който се провежда в Рияд, Саудтиска Арабия. На 22.01 от 21:00 българско време тимът на Симоне Индзаги ще премери сили с Наполи в спор за трофея.

ОЩЕ: Милик блести, Юве громи: "Бианконерите" са на 1/2-финал за Купата на Италия (ВИДЕО)

Дните до Евро

Душан Влахович наказва наред в Серия А

Първото полувреме премина без изобилие от чисти положения. В 11-ата минута Никола Кръстович изчисти от голлинията с глава, а Костич и Влахович не бяха достатъчно съобразителни в други ситуации. След почивката Юве удари чрез Влахович, който засече с левия крак подаване на Андреа Камбиасо за 0:1.

5 гола в 3 срещи: Сърбинът е във форма

Десетина минути по-късно Костич центрира към МакКени на далечната греда, а 25-годишният американец отклони към намиращия се в безупречна форма Душан Влахович. Таранът нямаше проблем да оплете топката в мрежата и да реализира четвъртия си гол в две поредни срещи и общо пети в последните 3 мача. В 85-ата минута резервата Самюел Илинг-Джуниър асистира на централния защитник Бремер за крайното 0:3.

ОЩЕ ОТ СЕРИЯ А: Милан със знаменит обрат в мач белязан от грозен расистки скандал (ВИДЕО)