Милан със знаменит обрат в мач белязан от грозен расистки скандал (ВИДЕО)

3510
Снимка: GettyImages

Милан направи знаменит обрат в мач белязан от грозен расистки скандал. В среща от 21-ия кръг на Серия А „росонерите“ победиха Удинезе с 3:2, въпреки че губеха в резултата до 83-ата минута. Двубоят бе прекъснат за десетина минути през първото полувреме, след като вратарят на гостите от Милано Майк Менян бе обиждан на расова основа и реши да напусне терена.

Майк Менян реши да напусне терена

Мачът започна отлично за Милан и гостите поведоха в 32-ата минута. Тогава Тео Ернандес намери по отличен начин Рубен Лофтъс-Чийк, който нямаше проблеми да преодолее стража на съперника за 1:0. Малко по-късно обаче двубоят бе прекратен.

Причината е, че фенове на домакините от Удине започнаха да скандират расистки обиди по адрес на Майк Менян. Вратарят на „росонерите“ първо се оплака на съдията от действията на привържениците, а след това реши да напусне терена. След около 10-ина минути той бе убеден от съотборниците си да се завърне на игрището.

Удинезе се възползва, но не удържа резултата

Удинезе се възползва от смута, който настъпи в редиците на Милан и изравни в 42-ата минута чрез Лазар Самарджич, който се възползва от асистенция на Лоренцо Лука. В средата на втората част домакините изненадващо поведоха, след като Флориан Товен се разписа с прецизен удар.

Играчите на Милан обаче се окопитиха и в 83-ата минута стигнаха до изравнителен гол. Той бе дело на Лука Йович. В третата минута на даденото от съдията продължение на двубоя „росонерите“ стигнаха до победата след попадение на Окафор, който се разписа след подаване на Оливие Жиру.

WHAT. A. WIN. 🥳 #UdineseMilan #SempreMilan

Posted by AC Milan on Saturday, January 20, 2024

Класирането в Серия А

След успеха си Милан събра 45 точки и заема трето място във временното класиране в Серия А. Лидер е градският съперник Интер с 51, но и мач по-малко. На втора позиция е Ювентус с 49 точки, но също двубой пасив спрямо „росонерите“. Удинезе пък са 17- ти с едва 18 пункта в актива си.