Интер обърна Лацио в края и се намести в топ 4 на Серия А (ВИДЕО)

1026
Снимка: GettyImages

Италианският гранд Интер успя да обърне Лацио, за да спечели с 3:1 като домакин в дербито от 32-ия кръг на Серия А. "Нерадзурите" изоставаха в резултата четвърт час преди края, но намериха сили за късен щурм, който им донесе трите точки и място в топ 4.

В 27-ата минута гол на Хенрих Мхитарян бе отменен от ВАР заради засада. Три минути по-късно Луис Алберто намери Фелипе Андерсон, който откри за гостите. След почивката Интер вдигна оборотите и успя да пречупи съперника си с три гола след 75-ата минута.

В 78-ата минута Ромелу Лукаку намери Лаутаро Мартинес, който изравни. Пет минути по-късно отново Лукаку даде асистенция, за да може Робин Госенс да обърне мача. В 90-ата минута Лаутаро добави още един гол, оформяйки крайното 3:1.

Загубата на Лацио означава, че лидерът Наполи може да стане шампион още днес, ако по-късно победи Салернитана. "Орлите" остават втори с 61 точки - на 17 зад неаполитанци. Интер пък се изкачи до четвърто място с 57 точки, изпреварвайки с голова разлика Милан и Рома.

ОЩЕ: Гол в 94-ата минута не стигна на Рома да победи Милан (ВИДЕО)