Интер разпра от бой Милан в първото за сезона Дерби дела Мадонина (ВИДЕО)

4281
Снимка: GettyImages

Интер постигна много важна победа в четвъртия кръг на Серия А, след като разпра от бой градския си съперник Милан. Двубоят на стадион „Джузепе Меаца“ завърши с категоричен успех за „нерадзурите“ с 5:1.

Две попадения за „синьо-черните“ реализира Хенрик Мхитарян, а по едно добавиха Маркус Тюрам, Хакан Чалханоглу, който се разписа от дузпа и Давиде Фратези. Почетният гол за Милан реализира Рафаел Леао.

Интер не остави никакви шансове на Милан

Срещата започна по отличен начин за Интер, който поведе още в петата минута. Хенрик Мхитарян се озова на добра позиция в наказателното поле и с прецизен удар от близко разстояние откри резултата. „Нерадзурите“ продължиха да натискат съперника си и малко преди края на първата част стигнаха до втори гол. Той бе дело на Маркус Тюрам, който се разписа със страхотен изстрел след бърза контраатака.

Интер Милан

Мхитарян блести за Интер

След почивката Милан опита да се върне в мача и успя да отбележи. Жиру намери отлично Рафаел Леао, който влезе в наказателното поле и с мощен удар матира Ян Зомер. Около 20 минути преди края на редовното време Интер реализира трети гол. Лаутаро Мартинес подаде към непокрития Мхитарян, който отбеляза второто си попадение в срещата.

Хенрик Мхитарян

Десетина минути преди края на мача Интер получи право да изпълни дузпа. Тео Ернандес фаулира Лаутаро Мартинес в наказателното поле и съдията веднага посочи бялата точка. Зад топката застана Хакан Чалханоглу, който не остави шансове на Ян Зомер за 4:1. В третата минута на даденото от съдията продължение Давиде Фратези довърши „росонерите“ с пети гол. Той се възползва от асистенция на Мхитарян и оформи крайното 5:1.

„Нерадзурите“ оглавиха класирането в Серия А

Интер Милан Рафаел Леао

След успеха си Интер се изкачи на първо място във временното класиране в Серия А. „Нерадзурите“ имат пълен актив от 12 точки след изиграването на четири мача. Втори е тимът на Ювентус с 10. Милан е на трета позиция с 9 точки в актива си.

По-рано днес Ювентус мина без проблеми през Лацио.