Испания докосваше победата, но забрави, че Кристиано е футболен император

8624
Снимка: Guliver/GettyImages

Още във втория ден на Световно първенство по футбол 2018 един срещу друг излязоха отборите на Португалия и Испания, като двата супергранда на междунардония футбол не разочароваха. В спиращо дъха зрелище "Ла Фурия" успя да обърне от 2:1 до 2:3, но 3 минути преди края на срещата Кристиано Роналдо реализира фантастичен гол от пряк свободен удар, с който оформи своя хеттрик и оформи крайното 3:3 на Олимпийския стадион в Сочи!

Още в 4' Кристиано Роналдо "изработи" съотборника си в Реал Мадрид Начо, който го фаулира в наказателното поле, а звездата на Португалия реализира първия си гол. С него той стана единственият футболист, който е реализирал гол на 8 поредни международни надпревари - 4 пъти на Европейско първенство, и 4 на Световно първенство по футбол.

Треньорът на Египет: Нямаше как да рискуваме със Салах

Селекционерът на Египет Ектор Купер разкри каква е била причината да остави звездата на тима Мохамед Салах на пейката в двубоя срещу Ур...

Испания успя да натисне своя съперник и стигна до изравнителен гол, който обаче беше и доста спорен. Диего Коща се разписа в 24' и изравни, но точно 2 минути преди края на първото полувреме Де Хеа допусна сериозна грешка и Роналдо реализира втория си гол.

В началото на второто полувреме след заучена комбинация Испания успя да реализира, а отново автор на попадението беше Диего Коща. В 57' пък Начо вкара изумителен гол от 28 метра, който е претендент за гол №1 на шампионата. Последната дума обаче имаше Кристиано. В 88' той изпълни перфектен пряк свободен удар, с който заби 3-о попадение във вратата на Де Хеа, а Португалия взе точка от зрелището в Сочи.

Така в група B на Световното първенство лидер е Иран с 3 точки, Испания и Португалия са с по 1, а Мароко е с 0.

Как се стигна до този развой на Португалия - Испания вижте в анализа на Sportlive.bg.

Русия разгроми Саудитска Арабия с 5:0 на старта на Световното

Световното първенство по футбол 2018 започна, и то с първи разгром. Домакинът Русия смачка Саудитска Арабия с 5:0 и дори пропусна ...