Испания и Бразилия сътвориха драматичен 6-голов трилър, Франция надви трудно Чили (ВИДЕО)

3171
Снимка: GettyImages

Испания и Бразилия сътвориха истински футболен спектакъл на "Сантиаго Бернабеу". Двата отбора завършиха 3:3 в драматичен трилър с инфарктен край. Родри изведе "Ла Роха" напред в резултата още в 12-ата минута, разписвайки се от дузпа. До края на първото полувреме Дани Олмо удвои аванса на своя тим, но Родриго намали изоставането на "селесао".

17-годишният вундеркинд Ендрик блести

В 50-ата минута появилият се в игра на почивката Ендрик блесна с изравнително попадение. 17-годишният вундеркинд отбелязва във втора поредна среща, след като преди дни наказа Англия на "Уембли". Най-интересното обаче тепърва предстоеше. 180 секунди преди да изтече редовното време Родри отново бе точен от бялата точка. В шестата минута от добавеното време Лукас Пакета се нагърби с изпълнението на нов 11-метров наказателен удар и оформи крайното 3:3.

ОЩЕ: Възраждането на Германия продължава - Нидерландия е подчинена, Роналдо и Португалия се изложиха (ВИДЕО)

Дните до Евро

Франция изостана, но обърна Чили

В друга приятелска среща Франция надви Чили с 3:2 на стадион "Велодром" в Марсилия. "Петлите" инкасираха ранно попадение, дело на Марселиньо Нунес, но Юсуф Фофана и Рандал Коло Муани осъществиха пълен обрат до средата на първата част. В 72-рата минута Оливие Жиру записа името си сред голмайсторите. 10 по-късно Дарио Осорио вкара, за да намали пасива на гостите.

Хърватия подчини Египет

Хърватия се наложи с 4:2 при визитата си на Египет. Рами Рабиа откри резултата в шестата минута, но Никола Власич изравни в 21-вата. След почивката Бруно Петкович, Андрей Крамарич и Ловро Майер се разписаха за "шахматистите". В добавеното време на сблъсъка Мохамед Абделмонем оформи крайното 2:4.

ОЩЕ: Белингам спаси Англия срещу Белгия в последната секунда, Австрия разби Турция (ВИДЕО)