Жирона излъга Барселона и изпревари Реал Мадрид на върха в Ла Лига (ВИДЕО)

4343

Жирона подчини Барселона с 4:2 и се изстреля на върха в Ла Лига с 2 точки пред другия испански колос Реал Мадрид. В сблъсъка от 16-ия кръг на първенството точни за "жирондинците" бяха Артьом Довбик, Мигел Гутиерес, Валери Фернандес и Кристиан Стуани. Каталунците два пъти се връщаха в мача чрез Роберт Левандовски и Илкай Гюндоган.

Украинска комбинация изведе Жирона напред, Лева изравни

Двубоят на "Естади Олимпик Луис Компанис" започна изключително динамично, с положения и пред двете врати. Първи до гол обаче стигнаха гостите. В 12-ата минута украинците Виктор Циганков и Довбик комбинираха, за да може последният да открие резултата. Отговорът дойде мигновено. Левандовски засече с глава центриране от корнер и изравни.

ОЩЕ: Барселона се чуди как да разкара Левандовски

тъмбн

Юноша на Реал Мадрид наказа Барса

Страхотните шансове продължаваха да валят, а малко преди почивката един от тях беше материализиран. Юношата на Реал Мадрид Гутиерес завърши прекрасна многоходова атака и изведе Жирона отново напред в резултата. През втората част момчетата на Шави опитаха да отвърнат. Гюндоган, Де Йонг и Рафиня се отчетоха с пропуски, а нужното трябва да се отдаде и на Пауло Газанига, който демонстрира блестящ рефлекс, когато се налагаше.

Дъжд от голове в края

В 80-ата минута Валери получи пас от Стуани и покачи аванса на "жирондинците". В добавеното време на срещата Гюндоган все пак вкара и върна интригата в последните минути. Точката на спора сложи Стуани, реализирайки за крайното 2:4.

ОЩЕ ОТ ЛА ЛИГА: Белингам отново бележи, но този път Реал Мадрид не победи (ВИДЕО)

Спортните рубрики на Спортни новини - Actualno.com вече са онлайн!🤩 ✍️Всяка седмица Ви очакват коментари, анализи,...

Публикувахте от Спортни новини - Actualno.com в Понеделник, 27 ноември 2023 г.