Манчестър Юнайтед затъва в посредственост

43549

Шампионът на Англия "Манчестър Юнайтед" допусна поражение с 0:1 при домакинството си на "Нюкасъл" на "Олд Трафорд", предаде БГНЕС.

Това бе четвърти пореден мач във Висшата лига, в който шампионите не успяха да се поздравят с успех. Днес те бяха и без голямата си звезда Уейн Рууни, което се отрази доста на представянето им.

Единственото попадение в срещата падна в 61-ата минута, когато Йоан Кабай изведе "свраките" напред. Грешка на Евра, който изчисти лошо топката, даде шанс на Сисоко да напредне по дясното крило и да намери Кабай, който се разписа за 1:0 с хубав удар в далечния ъгъл. Малко по-късно реферът отмени гол с глава на Ван Перси заради засада - справедливо и точно решение.

С победата гостите спечелиха три точки и вече имат 26, които ги изкачиха на шесто място. "Червените дяволи" са на девета позиция с 22 пункта в актива си.