Пирло откри пътя на Ювентус към домашния финал в Лига Европа

9137
Снимка: Getty Images / Guliver

Ювентус победи Фиорентина с 1:0 като гост и с общ резултат 2:1 се класира за четвъртфиналите на Лига Европа. По този начин Ювентус става фаворит в турнира, чийто финал ще се проведе на стадиона на "бианконерите".

През първото полувреме "виолетовите" бяха по-активни, създадоха и някои опасни положения. След почивката обаче нещата се обърнаха.

В 68-ата минута Фиорентина остана с човек по-малко, след като Гонсало Родригес бе изгонен за втори жълт картон. Три минути по-късно Пирло донесе успеха на Юве след страхотен гол от фаул.

В края на мача прехвърчаха искри. Вратарят на Фиорентина Нето и Карлос Тевес се сдърпаха, след като нападателят настъпи съперника си по главата. И двамата получиха жълти картони.