По пътя към титлата: Реал отупа Селта, гостите си зашиха два автогола (ВИДЕО)

2272
Снимка: GettyImages

Реал Мадрид продължава да крачи уверено към титлата в Ла Лига. „Кралете“ записаха 21 си победа от началото на сезона в елита на Испания, след като сгазиха Селта Виго с категоричното 4:0. Попаденията за столичния гранд бяха дело на Винисиус и Арда Гюлер, а Гуаита и Домингес си отбелязаха автоголове.

Реал нямаше проблеми със Селта

Домакините от Мадрид бяха по-добрият отбор на терена още от самото начало на срещата и в 21-ата минута стигнаха до гол. След ъглов удар вратарят на гостите Гуаита направи две отлични спасявания, но топката попадна на крака на Винисиус, който от втория си опит нямаше как да сгреши. До края на първата част „кралете“ имаха още няколко добри положения за гол, но до такъв така и не се стигна.

Гостите си зашиха два автогола за 10 минути

🏁 Real Madrid C.F. 4-0 RC Celta ⚽ 21' Vini Jr. ⚽ 79' Vicente Guaita (p.p.) ⚽ 88' Carlos Domínguez (p.p.) ⚽ 90'+4' Arda Güler #RealMadridCelta | #Emirates

Posted by Real Madrid C.F. on Sunday, March 10, 2024

В 79-ата минута Реал най-накрая отбеляза второ попадение. След центриране от корнер Рюдигер стреля с глава, топката се удари в гредата и се върна в гърба на Гуаита, който си отбеляза автогол. Десетина минути по-късно Карлос Домингес прати топката в собствената си мрежа след опит да я изчисти далеч от вратата. В 94-ата минута Арда Гюлер оформи крайното 4:0 след асистенция на Дани Себайос. Това бе и първият му гол с екипа на "белия балет".

След успеха си Реал Мадрид води убедително в класирането в Ла Лига с 69 точки. На втора позиция е тимът на Жирона с 62. Барселона са трети с 61.