Повелител на дузпите: Хърватия стигна 1/4-финалите след страшна драма в Катар

1850
Снимка: GettyImages

Националният отбор на Хърватия се класира за четвъртфиналите на Световното първенство по футбол в Катар, след като победи Япония с дузпи в осминафинален сблъсък. "Шахматистите" са устремени към втори пореден финал на световно първенство, след като играха финал и през 2018-а.

120 минути не стигнаха на Хърватия и Япония да разрешат спора помежду си, завършвайки при резултат 1:1. Дайзен Маеда изведе японския тим напред в резултата в края на първото полувреме, но през втората част Иван Перишич успя да изравни, за да докара двубоя до продължения, а след това и до дузпи.

При 11-метровите наказателни удари вратарят на Хърватия Доминик Ливакович се превърна в герой за своя тим, спасявайки цели три дузпи. С резултат 4:3 при дузпите Хърватия отстрани Япония и се доказа като "повелител" на дузпите, след като на Мондиал 2018 спечелиха два от елиминационните си мачове тъкмо с метода на наказателните удари.

Четете подробен репортаж за Япония - Хърватия (ВИДЕО+ГАЛЕРИЯ) в SportLive.bg!