Пропадането на Челси продължава, предпоследният спъна лондончани (ВИДЕО)

2700

Пропадането на Челси във Висшата лига на Англия продължава с пълна сила, след като лондончани не успяха да победят предпоследния в класирането – Бърнли. Двубоят от 30-ия кръг на надпреварата, който се игра на стадион „Стамфорд Бридж“, завърши при резултат 2:2.

Гостите пък играха повече от 50 минути с 10 души на терена, след като малко преди края на първата част на срещата Лоренц Асиньон бе изгонен за втори жълт картон. Малко по-късно и наставникът на Бърнли Венсан Компани получи червен картон заради бурните си протести.

Двата тима си спретнаха здрава битка

Челси стигна до гол още в 21-ата минута. Аксел Дисаси прати топката в мрежата на Бърнли, но попадението не бе зачетено заради игра с ръка на футболиста на лондончани. „Сините“ все пак стигнаха до гол в 44-ата минута, когато Коул Палмър изпълни точно дузпа дадена за нарушение на Асиньон срещу Михайло Мудрик. Именно в тази ситуация футболистът на Бърнли получи втори жълт картон и бе изгонен.

Бърнли не се предаде

It ends all square.

Posted by Chelsea Football Club on Saturday, March 30, 2024

В самото начало на второто полувреме гостите изравниха, след като Джош Кълан се разписа със страхотен удар от въздуха. Десетина минути преди края на редовното време на срещата Челси стигна до втори гол. Стърлинг намери отлично Палмър, който за втори път матира стража на Бърнли.

Радостта на домакините обаче трая едва 180 секунди, тъй като в 81-ата минута Бърнли изравни. О'Шей бе изпуснат от бранителите на Челси при едно центриране в наказателното поле и с глава се разписа във вратата на Петрович. До края на срещата повече попадения не паднаха и двата тима трябваше да се задоволят с по една точка.

Класирането във Висшата лига

След равенството Челси събра 40 точки и се намира на 11-то място във временното класиране във Висшата лига. Лидер е Арсенал с 64, колкото има и вторият Ливърпул. Бънрли пък продължава битката си за спасение като има 18 точки в актива си и заема 19-та позиция. Седемнадесетият Нотингам Форест е с 22.