ПСЖ разгроми Страсбург и временно оглави Лига 1 (ВИДЕО)

1093

Френският гранд Пари Сен Жермен не срещна затруднения на свой терен и победи с класическото 3:0 Страсбург в двубой от деветия кръг на Лига 1. Голямата звезда Килиан Мбапе зададе тон за разгрома с гол от дузпа в 10-ата минута. До почивката той асистира на Карлос Солер, който удвои аванса на своя отбор.

Испанска комбинация оформи класиката

Испанският полузащитникът пък подаде на своя сънародник Фабиан Руис в 77-ата минута, за да може осмицата на "принцовете" да оформи крайния резултат. През първото полувреме Лебо Мотиба се разписа за гостите, но попадението бе отменено след намесата на ВАР заради засада.

МИНАЛИЯТ МАЧ: Мбапе с фамозен пропуск: ПСЖ се разправи с Рен, за да влети в топ 3 (ВИДЕО)

ПСЖ

ПСЖ е лидер в Лига 1, Мбапе - голмайстор на първенството

Така селекцията на Луис Енрике оглави временното класиране с 18 точки, като изпревари Монако. "Червено-белите" са с пункт по-малко, но не са изиграли своята среща от кръга. Третият Ница също има шансове за върха. Със своето осмо попадение в първенството пък Мбапе е лидер в листата на голмайсторите. За ПСЖ предстои домакинство на Милан от груповата фаза на Шампионска лига - 25 октомври, 22:00 часа!

ОЩЕ: ПСЖ се намесва и в ММА индустрията, велик боец оглавява проекта