Реал Мадрид с рутинна победа, съперникът - без точен удар към вратата (ВИДЕО)

3270

Реал Мадрид записа рутинна победа с 2:0 над Гранада в двубой от 15-ия кръг на Ла Лига. На стадион "Сантиаго Бернабеу" Браим Диас откри резултата в средата на първото полувреме, а асистенцията бе дело на Тони Крос. След почивката Родриго се озова на точното място, за да удвои аванса на своя тим. Бразилецът се намира в прекрасна форма и се разписва в пореден мач на "белия балет".

Гранада без точен удар

Гостите завършиха срещата без нито един отправен точен удар по посока вратата на Андрий Лунин. Така "кралете" се изравниха по точки на върха в класирането (38) с Жирона, който по-рано през деня надви Валенсия с 2:1. Гранада от своя страна заема предпоследното 19-о място със седем пункта в актива си.

ПРЕДИ ДНИ В ШАМПИОНСКА ЛИГА: Млад сънародник на Лео Меси измъкна Реал в головото шоу с Наполи (ВИДЕО)

Пас към миналото

Диас и Крос комбинират за първия гол

В началните минути двата отбора си размениха по едно миниположение. Родриго не успя да засече хубав пас на Карвахал, а центриране на Гумбау за малко да спре в мрежата на Реал. В 26-ата минута Диас и Крос комбинираха помежду си, за да може испанецът да вкара за 1:0. Малко преди почивката голмайсторът изведе Белингам на хубава позиция. Английският халф обаче не намери целта.

Родриго пак бележи

В 57-ата минута шут на Джуд Белингам бе отразен от противниковия страж, но Родриго дебнеше и бе на точното място, като добави за 2:0. До края на сблъсъка темпото спадна, а опит на Федерико Валверде бе париран.

197 дни до ЕВРО 2024: Шампиони за резил - гръмките провали на 3 европейски колоса

Спортните рубрики на Спортни новини - Actualno.com вече са онлайн!🤩 ✍️Всяка седмица Ви очакват коментари, анализи,...

Публикувахте от Спортни новини - Actualno.com в Понеделник, 27 ноември 2023 г.