Роналдо измъкна Португалия в края, Холанд и Лукаку блестят за тимовете си (ВИДЕО)

5100
Снимка: GettyImages

Докато България страдаше заради изпуснатия успех в последната секунда срещу Сърбия, в останалите сблъсъци от квалификациите за Евро 2024 не бе по-малко интересно. Звездата на световния футбол Кристиано Роналдо измъкна Португалия при визитата на Исландия с гол в 89-ата минута. Капитанът на иберийците записа своя мач №200 с националния отбор. Домакините пък останаха с човек по-малко, след като Вилум Тор Вилумсон беше изгонен за два жълти картона в 81-вата минута.

Белгия размаза Естония

Ромелу Лукаку и компания не допуснаха изненада и стигнаха до лесен успех с 3:0 срещу Естония в мач от Група “F”. Именно таранът се отчете с две попадения през първата част, а Йохан Бакайоко оформи класиката в 90-ата минута. "Червените дяволи" запазиха второто си място и дръпнаха с четири точки пред Швеция, която загуби от Австрия с 0:2. Селекцията на Ралф Рангник пък е лидер с 10 пункта, докато Естония дели последното място с Азербейджан, които имат 1 точка.

ОЩЕ: Лош късмет: Ромелу Лукаку ли е големият грешник за Интер? (ВИДЕО)

Холанд се забавлява при победа на Норвегия

Норвегия спечели с 3:1 домакинството си на Кипър от 4-тия кръг в група "А" и се изкачи на трето място в класирането с 4 точки, колкото има и вторият Грузия. Ерлинг Холанд блесна за своя тим, като се разписа на два пъти. Преди него точен бе и Ола Солбакен, а Григорис Кастанос оформи крайния резултат в добавеното време.

ОЩЕ: 365 дни до ЕВРО 2024: Германия вече "знае" докъде ще стигне в турнира?!

Очаквайте в Actualno.com: 4 спортни рубрики, които не трябва да изпускате