Сити подпечата десетата си титла на Висшата лига с успех над Челси (ВИДЕО)

3453

Манчестър Сити подпечата спечелването на десетата си титла във Висшата лига, след като победи Челси с минималното 1:0 в мач от 37-ия кръг на първенството. Единственото попадение в срещата падна в 12-ата минута и бе дело на Хулиан Алварес. Домакините можеха да победят с повече, но две техни попадения не бяха зачетени.

Това е трета поредна титлата за „гражданите“ и общо пета в последните шест сезона. Битката за отличието приключи още вчера, след като основният конкурент на водения от Хосеп Гуардиола отбор – Арсенал, се сгромоляса срещу Нотингам Форест и разликата в точките стана 7.

Двубоят между Сити и Челси започна с шпалир, който „сините“ направиха на съперника си. В 12-ата минута домакините поведоха с попадение на Алварес, който се разписа след много добро подаване на Палмър. Лондончани отговориха с добър удар на Галахър, който обаче срещна гредата.

В началото на втората част „гражданите“ можеха да вкарат второ попадение, но изстрел на Калъм Галахър се удари в гредата. Около 20-ина минути преди края на редовното време Сити реализира чрез Риад Марез. Попадението обаче бе отменено заради нарушение по-рано в атаката. Малко след това домакините отново вкараха. Голът обаче пак не бе зачетен, но този път заради засада. До края на мача повече попадения не паднаха и Сити се окичи със златните медали.

Победата бе 12-та поредна за Сити във Висшата лига. Във всички турнири пък „гражданите“ са в серия от 16 успеха. Освен това тимът на Гуардиола достигна до финала на Шампионска лига, както и на ФА Къп, като има шанс за исторически требъл.

След успеха си над Челси Сити вече има 91 точки в актива си от 36 мача. Арсенал е втори с 81 пункта от 37 срещи. Челси пък са 12-ти с 43.